Psikolog tembelliğin üstesinden gelmenin bir yolunu ortaya çıkardı

Psikolog tembelliğin üstesinden gelmenin bir yolunu ortaya çıkardı

Psikolog , tembellikle mücadele etmek için durumunuzu dürüstçe tanımlamanızı tavsiye etti.
Tembelliğin ve ertelemenin üstesinden gelmenin bir yolu, psikolog ve gestalt terapisti Daria Bashkatova tarafından Telegram kanalında ortaya çıkarıldı . Psikodinamik terapiden bir egzersiz kullanılmasını önerdi.

Uygulamayı gerçekleştirmek için öncelikle durumunuzu kendinize dürüst bir şekilde anlatmanız gerekir. Uzman, “Örneğin: İlgisizliğim var, aylardır hiçbir şey yapmak istemiyorum, herhangi bir şeyi değiştirmekten korkuyorum, sürekli kendime acıyorum, melankoli içinde yaşıyorum ve maaş çekinden maaş çekine kadar param var” dedi. bir örnek verdi. Bundan sonra aynada kendinize bakarken aynı gerçekleri söylemeniz gerekiyor.
“Gözlerinizi kapatın ve beş yılın geçtiğini hayal edin. Düşüncelerinizi ve davranışlarınızı değiştirmediniz. Şu anda neredesin? Nasıl hissediyorsun? Hayatında neler oluyor? Hayat hakkında ne hissediyorsun? — psikolog kendinize sormanız gereken soruları sıraladı. Bundan sonra kağıt ve kalem alıp istediğinizi elde etmek için belirli adımları yazmanız gerekir. Niyetinizi eylemle pekiştirmek için uygulamadan hemen sonra bazı küçük adımları atmak önemlidir.

Daha önce psikolog Denis Dolgov, stresi azaltmak için hızlı bir yöntem ortaya çıkarmıştı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir