Psikolog tatil aşklarının 50 yaş üstü insanlar için faydalarından bahsetti

Psikolog tatil aşklarının 50 yaş üstü insanlar için faydalarından bahsetti

Psikolog: Bir tatil romantizmi 50 yaş üstü insanların kendilerini daha genç hissetmelerine olanak tanıyor

Psikolog Natalya Naumova , 50 yaşın üzerindeki insanlar için tatil aşklarının beklenmedik faydalar sağladığını söyledi . Sözleri Evening Moskova tarafından alıntılanmıştır .

Naumova’ya göre tatilde ani duyguların artması, yaşlıların kendilerini daha genç ve enerjik hissetmelerine olanak tanıyor. “Kendilerini yeniden genç, enerji dolu hissediyorlar. Bu duyguların kişinin bedeni ve psikolojik durumu üzerinde olumlu etkisi vardır. Tatiller yeni renklere bürünmeye başlıyor” dedi Naumova.

Tatil aşklarının çoğunun eve döndükten sonra sona erdiği konusunda uyardı. “Biten bir maçtı ama istisnalar da var. Daha sonra acı ve hayal kırıklığı yaşamamak için gereksiz şeyler icat etmemek önemlidir,” diye açıkladı uzman.

Tatilde uzun vadeli bir partner bulmak istiyorsanız, diye devam etti, hayal kırıklıklarını önlemek için acele etmemeli ve bir kişiye hızla yaklaşmalısınız. “Yakınlaşmak için acele etmemelisin ama bir kişiye her yönden bakman, onu bir insan olarak tanıman gerekiyor. Konuşmamız, buluşmamız lazım. Hormonların insanın kafasını karıştırmaması ve ayık düşünmesine imkan vermesi önemli” diye tavsiyede bulundu.

Daha önce beslenme uzmanı Mikhail Ginzburg , 50 yaşın üzerindeki Ruslara kalsiyum içeriği yüksek yiyeceklerden daha fazla yemelerini tavsiye etmişti . Kalsiyumun çoğunun süt ve fermente süt ürünlerinde bulunduğunu belirtti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir