Doktor doğru kahvaltının düşük karbonhidrat yüksek protein olduğuna inanıyor

Doktor doğru kahvaltının düşük karbonhidrat yüksek protein olduğuna inanıyor

Gastroenterolog sütlü yulaf lapasını tehlikeli bir kahvaltı olarak görüyor
Doktor, doğru kahvaltının sütlü yulaf lapası değil, düşük karbonhidrat, yüksek protein ve sağlıklı yağ olduğuna inanıyor.

Kötü kahvaltı, kötü uyku anlamına gelir

Gastroenterolog Dilyara Lebedeva’ya göre kahvaltı sadece bir öğün değil, metabolizmayı, iştahı ve kiloyu da etkiliyor. Eğer fazla kilolarla mücadele ediyorsanız o zaman doğru bir kahvaltı sizin için özellikle önemlidir.

Doktor, kronik yorgunluk, uyku bozukluğu yaşayanlar ve stresli durumda olanların kahvaltıdan vazgeçmesine gerek olmadığını kaydetti.

Gastroenterolog, kahvaltıyı atlayanların gün içinde ve akşamları genellikle aşırı yiyecek ve kalori tükettikleri konusunda uyardı. Kahvaltı yapmazsanız ve akşamları yemek yemekten de kaçınırsanız, bu büyük olasılıkla uykusuzluğa yol açacaktır.

Menüyü planlıyoruz

Doktor Lebedeva, ilk öğün için yeterli protein ve yağ içeren düşük karbonhidratlı yiyeceklerden oluşacak şekilde bir menü oluşturulmasını önerdi.

Ama sütlü yulaf lapasını tehlikeli bir kahvaltı olarak nitelendirdi. Bazı tahıllar sütle birleştirildiğinde kan şekeri seviyesini etkilediği için yükselir ve daha fazla insüline ihtiyaç duyulur. Sonuç olarak böyle bir kahvaltının ardından iki saat içinde tekrar bir şeyler atıştırmak istersiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir