Ukrayna’da Isıtma şirketleri tüketicilerine ısı sağlamak için her şeyi yapacaktır

Ukrayna’da Isıtma şirketleri tüketicilerine ısı sağlamak için her şeyi yapacaktır

Kışın Ukrayna evleri sıcak olacak mı: uzman dernek bir tahmin verdi

Isıtma şirketleri tüketicilerine ısı sağlamak için mümkün olan her şeyi yapacaktır.
Evsel ısı üreten işletmeler bu ısıtma sezonunda geçen kıştan daha kötü çalışmayacak. Bu güven, endüstriler arası dernek “Ukrteplokommunenergo” başkanı Arsentiy Blashchuk’un UNIAN ile yaptığı röportajda ifade edildi.

Ukranya'da Isıtma şirketleri tüketicilerine ısı sağlamak için her şeyi yapacaktır
Ukranya’da Isıtma şirketleri tüketicilerine ısı sağlamak için her şeyi yapacaktır

“Geçen yıldan daha kötü çalışmayacağız. Rusya’nın saldırılarını birkaç kat artıracağını tahmin etmiyorum. Tam tersine daha az olacağını düşünüyorum. Ve biz daha da güçlendik” dedi.

Uzman aynı zamanda kışın geçmesinin büyük ölçüde Rusya’nın, ısıtma ve kamu hizmetleri sektöründeki işletmelerin kazan daireleri de dahil olmak üzere Ukrayna enerji sistemi tesislerine yönelik saldırılarına bağlı olacağını da itiraf etti. Ancak termik motorlar çeşitli senaryolara hazırlanıyor ve tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için olası bombardımana hızlı bir şekilde yanıt verecek.
“Burada bir şey tahmin etmek zor. Geçen sezondan daha kötü hazırlanamayacağız ama çoğu şey faşist Muscovy’ye bağlı. Bombalanırlarsa içinde bulunduğumuz durumdan çıkıp tüketicilerimize uygun ısıtma seviyesini sağlayacağız.” ”- dedi.

Rusya’nın Ukrayna’nın elektrik şebekesine saldırısı
Ekim 2022’de Rus işgalciler, Ukrayna’daki kritik altyapı tesislerini düzenli olarak bombalamaya başladı. O zamandan Mart 2023’e kadar Ukrayna nükleer enerji üretiminin %44’ünü ve termik santral kapasitesinin dörtte üçünü kaybetti. Toplamda 255 düşman füzesi ve insansız hava aracı enerji altyapı tesislerini vurdu.

Ağustos 2023’ün başında, enerji ve kamu hizmetleri (NCREKU) alanlarında devlet düzenlemesini yürüten Ulusal Komisyon Başkanı Konstantin Ushchapovsky, Rusya’nın saldırganlığı sonucunda Ukrayna termik santralleri ve termik santrallerinin ele geçirildiğini kaydetti. ekipmanda 29,9 milyar UAH değerinde hasar oluştu, ancak acil restorasyon çalışmaları yalnızca 482 milyon UAH, yani %2’den az tamamlandı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir