Bir Emekli Sosyal Medya’daki Beğenisi Nedeni ile Hapis Cezasına Çarptırıldı

Bir Emekli Sosyal Medya’daki Beğenisi Nedeni ile Hapis Cezasına Çarptırıldı

Kadın, eylemlerini siyasi gösterileri izlemenin sonuçları olarak açıklayarak suçunu kabul etti.
Chernihiv bölgesinde bir emekli, Ukrayna’da yasaklanan Odnoklassniki sosyal ağını beğendiği için mahkum edildi. Bir UNIAN muhabirine göre, ilgili karar Birleşik Mahkeme Kararları Kaydı’nda yayınlanan Prilutsky Şehri Bölge Mahkemesi tarafından onaylandı.

İlk derece mahkemesi, kadını beraat ettirmek, yasal olarak tanımak, Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya yönelik silahlı saldırısını reddetmek, katılımcılarını yüceltmek (Ukrayna Ceza Kanunu’nun 436-2. Maddesinin 2. ve 3. bölümleri) nedeniyle suçlu buldu.

Bir Emekli Sosyal Medya'daki Beğenisi Nedeni ile Hapis Cezasına Çarptırıldı
Bir Emekli Sosyal Medya’daki Beğenisi Nedeni ile Hapis Cezasına Çarptırıldı

Mahkeme kararına göre emekli, kullanıcının kişisel sayfasına otomatik olarak bir yayın yerleştiren sosyal ağın “beğen” işlevini kullanarak, diğer kullanıcıların sayfalarından video, metin ve grafik materyallerini kendi hesabında yayınladı. , medya yayınları, böylece bunları “Sınıf Arkadaşları” sosyal ağının sınırsız sayıda kullanıcısına sunar. Ayrıca bu yayınlar arkadaş listesindeki kişilerin (178 kişi) haber akışına da otomatik olarak yerleştirildi.
“Mahkemede sanık, isnat edilen suçlardan dolayı suçunu tamamen kabul etti ve işlendikleri koşullar hakkında ayrıntılı olarak konuştu. Yaptığından pişman olduğunu ve ağır bir cezaya çarptırılmamasını istedi. Ayrıca, şu ifadelere yer verdi: Siyasi gösterilerin etkisiyle suçun işlendiğini hemen anlamadı, şu anda Ukrayna’nın yanında.” – Mahkeme kararında belirtildi.

Mahkeme, kadının suçunu tamamen kabul ettiğini, yaptığından içtenlikle tövbe ettiğini, daha önce herhangi bir mahkumiyeti bulunmadığını ve bir narkoloğa kayıtlı olmadığını, ancak mallarına el konulmadan 5 yıl hapis cezası verdiğini dikkate aldı. Aynı zamanda bir cep telefonu ve dizüstü bilgisayara da el konuldu.

Prilutsky Şehri Bölge Mahkemesinin kararına Temyiz Mahkemesinde itiraz edilebilir.

Ukrayna’daki hainleri ifşa etmek – ayrıntılar
Rusya Federasyonu’nun hainleri ve ajanlarıyla mücadele, Güvenlik Servisi’nin temel önceliklerinden biridir; bu türden binlerce suçlu açığa çıkmıştır. Bu, Ukrayna Güvenlik Servisi temsilcisi Artem Dekhtyarenko tarafından belirtildi.

“Toplam ölçekli bir savaşın başlangıcından bu yana SBU, 2.000’den fazla haini ve Rus özel servislerinin 300’den fazla kariyer ajanını açığa çıkardı” dedi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir