Ilımlıların vergi açıklaması burjuva bir hükümetimiz olduğunu sanıyordum

Ilımlıların vergi açıklaması burjuva bir hükümetimiz olduğunu sanıyordum

“Sosyal bir hükümet”, “yanlış öncelikler” ve “ılımlı siyasetle uymuyor”. Hükümetin, gelir elde edenlerin devlet vergisi ödemesi gereken sınıra ilişkin sınırı yükseltmediğini duyurmasının hemen ardından gelen sert iç eleştirilerin bir kısmı bu şekilde okunuyor.

Sayım genellikle otomatik olarak yapılıyor ve eğer durdurulmasaydı, devlet vergisinin ayda 51.000 kron yerine 57.000 kronun üzerindeki gelirler üzerinden ödenmesi anlamına gelecekti. Bu da kendi saflarında sert tepkilere neden oldu.

Burjuva düşünce kuruluşu Timbro’nun baş ekonomisti Fredrik Kopsch, “Delilik” diye yazıyor ve “neye oy verirseniz verin, yoksulların hükümetine sahip olursunuz” diyor.

Ilımlıların eski parti sekreteri Kent Persson (M) şöyle yazıyor:

“Çalışan herkesin ekonomik özgürlüğünü artırmak için çalışan bir burjuva hükümetimiz olduğunu sanıyordum. Aktif olarak çalışmayı daha az karlı hale getirmek, ılımlı siyasetle pek uyumlu değil”.

Teodorescu: Rota değişikliğine şaşırdım
Kısa bir süre önce Ilımlılar için yeni bir fikir programı geliştirmeye çalışan Alice Teodorescu, eski Twitter hesabı olan X’te, ılımlı gidişatın kendisini şaşırttığını yazıyor: “Seçmenler bir burjuva hükümetinin iktidara gelmesine oy vermediler. sosyal demokrat politikalar”.

“Zor bir ekonomik durumda önceliklerin belirlenmesi gerektiğini anlıyorum. Ancak, çalışkan insanların ödediği vergileri değil, hibeleri enflasyona göre ayarlamak yanlış bir önceliktir” diye yazıyor Stockholm’ün muhalif bölgesel meclis üyesi Iréne Svenonius (M) DN’ye.

Aynı zamanda bazıları, bu fırsatı değerlendirerek, kendileriyle birlikte müzakere masasına oturan İsveç Demokratlarının da ileri sürdüğü bir çizgi olduğunu söylüyor:

Riksdag üyesi Jan Ericson (M), “Yalnızca, hükümet tabanında dört partinin yer aldığı bir hükümetin parçası olduğumuzu ve biz ılımlıların her zaman istediğimizi elde edemeyeceğimizi söyleyebilirim” diye yazıyor.

Svantesson: “Kısıtlı bir bütçeye ihtiyacımız var”
Eleştiriler yağarken aynı zamanda bütçe çalışması konusunda bilgisi olan ılımlılar da artık onları büyük resmi görene kadar eleştiriyle beklemeye çağırıyor.

“Öfkeyi anlıyorum ve temelde verginin düşürülmesi gerektiği görüşünü paylaşıyorum. Ancak sayımdaki bu duraklama başka çabaları mümkün kılıyor” diye yazıyor finans komitesi başkanı Edward Riedl (M) X hakkında.

Maliye Bakanı Elisabeth Svantesson (M), TT ile yaptığı röportajda aynı zamanda birçok insanın durumun sorunlu olduğunu anladığına ve bu durumda pragmatik davranmanız gerektiğine inandığını söyledi.

– Enflasyonla mücadele etmemiz gerekiyor, kısıtlı bir bütçeye ihtiyacımız var. Geçen yılki tarihsel olarak büyük sayım göz önüne alındığında, bir yıl ara vermek mantıklı olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir