Et hırsızlığının arkasında organize suç var restoranların makbuzları kontrol ediliyor

Et hırsızlığının arkasında organize suç var restoranların makbuzları kontrol ediliyor

Çevre komitesi başkanı Etin restoranlarda satıldığı noktada bir hırsızlık ve karaborsa var” diyor.

Geçtiğimiz yıl, şehir merkezindeki birçok restoranın fatura gösteremediği için et servisi yapması yasaklandı. Artık belediyeler gıda denetimleri sırasında etin menşeini kontrol etmeye odaklanıyor.

– Çevre komitesi başkanı etin yeniden satıldığı bir karaborsanın bulunduğunu söylüyor.

İsveç ticareti, günlük bakkal ticaretinde her yıl yaklaşık 4,5 milyar değerinde malın çalındığını ve hırsızlığa en yatkın maddenin et olduğunu tahmin ediyor. Ancak tüm hırsızlıklar polise bildirilmediğinden, yılda gerçekte ne kadar et çalındığını ve geçen yıl ne kadar arttığını söylemek zor.

– İsveç Ticareti’nin basın müdürü “Sayının azalmadığını, aksine sorunun daha da büyüdüğünü kesinlikle söyleyebiliriz” diyor.

Çalınan ete olan talebin azalmasını umuyoruz
Müdür, geçen yıl, örneğin restoranlarda gıda denetimleri gerçekleştirirken izlenebilirliğe biraz daha fazla odaklanmayı seçen şehir genelindeki birkaç belediyeden biri. Makbuz üretemeyen restoranların et servisi konusunda ihtiyati tedbir veya yasak şeklinde cezalandırılması durumunda çalıntı ete olan talebin azalması umut ediliyor. Bu yıl şu ana kadar şehirde gıda izlenebilirliğiyle bağlantılı 15 sipariş veya yasaklama yapıldı.

yetkili ve çevre komitesi başkanı belediyenin suç ve suçlulukla bağlantılı sorunlar konusunda diğer yetkililerle birlikte çalışmaya alışkın olduğunu söylüyor.

– Muhtemelen bizi bu alanda diğer bazı belediyelerden daha verimli hale getirebilir.

Organize suçla bağlantılı et hırsızlığı ve belediyenin gıda denetimleri hakkında ne düşündüğü hakkında yukarıdaki videodan daha fazlasını öğrenin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir