16 yaşındaki çocuğun planladığı okul saldırısı öğretmenler tarafından durduruldu

16 yaşındaki çocuğun planladığı okul saldırısı öğretmenler tarafından durduruldu

16 yaşındaki öğrenci, kısa mesaj yoluyla öğrencileri ölümle tehdit etti. Ertesi gün elinde bıçakla Nordenberg okuluna gitti ancak bir öğretmen tarafından durduruldu. Klipte savcının 16 yaşındaki çocuğun neyle suçlandığını anlattığını duyuyorsunuz.

O zamanlar 16 yaşında olan çocuk, kurbanlarını aramak için Okulu’nun koridorlarında dolaşıyordu. Ancak planlar gerçekleşmeden önce onu ustaca götüren bir öğretmen tarafından keşfedildi.

30 Ocak Pazartesi günü çocuk Sırt çantasına, gün içinde bir saldırıda kullanmayı planladığı mutfak bıçağını koymuştu. Hedefler, kendi ifadesine göre okula devam eden iki kız çocuğuydu.

Ancak okuldaki bir öğretmen tepki gösterdi. Öğretmen sorgulama sırasında yaşadıklarını anlatır.

– 16 yaşındaki çocuğun gözleri çok siyah ve koyuydu ve bir şeylerin ters gittiğini hemen anladım. Sorgulayan öğretmen, öfkeyle önceki gece internette yaşanan bir şeyin intikamını alacağını ve geri vereceğini söylediğini söyledi.

Öğretmen çocuğu yanına aldı ve diğer bazı personelin yönüne doğru yürümeye başladı.

– Aniden kapanır ve NN’yi (kızı) aramak için yanlış yöne gider. Kararlı adımlarla açık bir sınıf kapısına doğru yürüdü ve ben de doğrudan içeri girmemesi için onu yakalayıp uzaklaştırmak zorunda kaldım, diye devam ediyor öğretmen.

Daha sonra silahlı olduğu ortaya çıktı
Çocuğun okul ziyareti sırasında bıçaklı olduğu ancak daha sonra ortaya çıktı. Sorgulama sırasında okula ölümcül bir saldırı düzenleme niyetinde olduğunu belirtti.

– Sinirlendiğimde sinirlenirim ve bu konuda hiçbir şey yapılamaz. Onu bulmak için lanet Şehir’in her yerinde dolaşmaya başlıyorum. Çünkü onu öldüreceğim. Ama bir de sürekli beni takip eden kahrolası bir öğretmen var. Ben de onlara gitmelerini söylüyorum, gitmeseler bile, buna sıçıyorlar, diyor sorgu sırasında.

Adli psikiyatrik muayene
Oğlan şimdi kızlardan birine karşı cinayete hazırlık şüphesiyle, diğer kızı ve bir erkek öğrenciyi sosyal medyada öldürmekle tehdit ettiği şüphesiyle suçlanıyor. Suçu itiraf ediyor.

Çocuğun küçük bir adli psikiyatrik muayenesi yapıldı, ancak bunun gösterdiği şey gizlilikle örtülüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir